Oděvy speciální

Nehořlavé a antistatické oděvy s ochranou proti chemikáliím

Speciální oděvy UNIMEX, UNITEX Antistatic, PROBEX Antistatic
Speciální oděvy poskytují svému uživateli vysokou multinormní ochranu proti ohni, sálavému a kontaktnímu teplu ve smyslu EN ISO 11611, EN ISO 11612, díky vetkaným uhlíkovým vláknům Static Control popř. P140 i proti statické elektřině dle EN 1149-5 a elektrickému výboji. Tkaniny jsou dále opatřeny Fluocarbonovou úpravou, která zajišťuje odolnost proti vodě a olejům a  poskytují  ochranu proti postřiku chemikáliemi ve smyslu normy EN 13034.  Poskytují nejen pohodlí, ale i komfort. V okamžiku, kdy přijde oděv do kontaktu s ohněm, tkanina pouze zkřehne a zuhelnatí , ale plamen se dále nešíří. Poskytují vysokou ochranu proti mechanickému poškození. Všechny textilní materiály používané pro výrobu těchto oděvů jsou zdravotně a hygienicky nezávadné, jsou prodyšné a vzdušné. Míru těchto vlastností lze rozlišovat podle toho, zda se jedná o materiály s využitím syntetických vláken ( Nomex ) či vláken přírodních ( Cellulóza, Viskóza popř. 100% bavlna nebo směsové materiály s dodatečnou úpravou na bázi PROBAN ). Oděvy jsou vyráběny formou zakázkové výroby na míru ve dvou základních střihových provedeních – DĚLNÍK / klasické a TECHNIK / komfortní. Speciální oděv v zimní zateplené variantě poskytují svým uživatelům ochranu proti nepřízni počasí a chladu ve smyslu normy EN 14058.


Speciální oděvy a jejich využití

Speciální oděvy jsou používány ve všech odvětvích průmyslu s výskytem nebezpečí vzniku výbuchu, požáru či jiného nebezpečí ohrožující životy a zdraví zaměstnanců - v chemickém a petrochemickém – plynárenském – energetickém - těžařském, dále v ozbrojených sborech a armádách po celém světě. Opomenout nelze ani  integrovaný záchranný systém – hasiči, záchranná služba.
Materiály splňují požadavky tuzemských i evropských norem a jsou testovány a certifikovány uznávanými evropskými certifikačními autoritami. Samotné materiálové řešení a provedení konkrétního typu oděvu je řešeno na základě požadavků a specifik klienta. Speciální oděvy jsou vybaveny potřebnými certifikáty a štítkem o materiálovém složení s uvedením norem, které plní. Dále nabízíme doplňkový sortiment - spodní prádlo a kukly s antistatickými vlastnostmi a se sníženou hořlavostí s cílem optimalizace vlivu negativních faktorů a zajištění maximálního komfortu nošení a zvýšení bezpečnosti.


Údržba speciálních oděvů

Speciální oděvy nevyžadují žádnou speciální péči. Lze je prát v prostředí průmyslového i domácího praní za předpokladu, že bude dodržen výrobcem přesně stanovený postup údržby. V případě požadavků na trvalou ochranu proti chemikáliím dle EN 13034 type 6 je nezbytně nutné údržbu oděvů provádět pouze v průmyslové prádelně, která je k tomu odborně způsobilá a výrobcem oděvů řádně poučena a to z důvodu provedení “ chemické reaktivace „ flucarbonové úpravy po každém 5-tém pracím cyklu.


Speciální oděvy - prohlášení o shodě


Kontaktní osoba

Bc. Vladan Březák
e-mail: brezak@sos-litvinov.cz
tel: +420 724 957 736


Kontaktujte nás   (z kategorie: Speciální oděvy)Položky formuláře označené * jsou povinné

Přihlášení:

▼ Katalog eshop:

© Všechna práva vyhrazena

Vyrobilo ® 2019 Studio Webdesign
Chabera - Tvorba stránek