ZPS Náhradní plnění

Náhradní plnění ZPS

Náhradní plnění ZPS 2014

ZPS 2014 - Náhradní plnění pro obchodní partnery.
Naše firma poskytuje svým dlouhodobým a smluvním obchodním partnerům možnost uplatnění náhradního plnění ve smyslu ustanovení:

Zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů a vyhlášky 518/2004 Sb., kterou se provádí zákon č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti ve znění pozdějších předpisů.

Povinný podíl zaměstnávání osob se zdravotním postižením:
Zaměstnavatelé s více než 25 zaměstnanci v pracovním poměru jsou povinni zaměstnávat osoby se zdravotním postižením ve výši 4 % z celkového počtu svých zaměstnanců. Způsoby plnění, tj. zaměstnávání v pracovním poměru, odběr výrobků a služeb nebo odvod do státního rozpočtu, jsou považovány za rovnocenné a lze je vzájemně kombinovat.

Pokud zaměstnavatel nezaměstnává patřičný počet osob se zdravotním postižením, má povinnost:

1. odvést dva a půl násobek průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené MPSV (dle zjištění ČSU) za každého takového nenaplněného zaměstnance do státního rozpočtu nebo
2. nakoupit výrobky a služby od firmy, která zaměstnává více než 50 % průměrného přepočteného stavu zaměstnanců), a to ve výši sedminásobku průměrné mzdy v národním hospodářství za každého takto nenaplněného zaměstnance se zdravotním postižením nebo
3. využít kombinace dvou nebo všech tří výše uvedených možností – zaměstnat nižší počet osob se zdravotním postižením, alespoň částečně nakoupit výrobky či služby od firmy splňující tuto podmínku a aby byla splněna podmínka daná zákonem o zaměstnanosti odvést dva a půl násobek průměrné mzdy v národním hospodářství za každého takto nenaplněného zaměstnance.


Kontaktujte nás   (z kategorie: Náhradní plnění ZPS)Položky formuláře označené * jsou povinné

Přihlášení:

▼ Katalog eshop:

© Všechna práva vyhrazena

Vyrobilo ® 2019 Studio Webdesign
Chabera - Tvorba stránek